MENU
Strona główna >> Lekcje wideo >> Wideo - Lekcje - gitara
Wideo - Lekcje - gitara
Gitarowa teoria

Znajdziesz tu lekcje wyjaśniające w praktyce podstawowe zagadnienia z jakimi możesz się spotkać uprawiając rzemiosło gitarowe, tj. nazewnictwo czy rozmieszczenie dźwięków na gryfie Twojej gitary.   

Krok po kroku nauczysz się czytać nuty w praktyce. Przekonasz się, że "nie taki diabeł straszny".

Znajdziesz w tym dziale lekcje, w których poruszane są zagadnienia dotyczące interwałów, m.in.: budowa akordów, zapis akordów, analiza harmonii pod kątem improwizacji.

Gamy i skale to dział poświęcony teorii w praktyce. Dowiesz się, jakie są rodzaje gam, jak zbudowana jest każda z nich, co to są modusy, jakie są skale i co je charakteryzuje.

Rodzaje, budowa oraz zasady łączenia akordów to tematy tego działu.

To dział, który zawsze warto odwiedzić, jeśli gitara to Twoja pasja. Z materiałów wideo dowiesz się wielu przydatnych informacji dotyczących np. zakupu gitary, czy wzmacniacza. Znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o wymianę strun, regulację gitary, eksploatację.

Transkrypcje

Powoli i dokładnie omawiamy, co i jak należy zrobić, aby grać na gitarze łatwe melodie. Z lekcji tych skorzystają także rodzice, którzy dowiedzą się, jak pomóc swoim pociechom, aby w prawidłowy sposób mogły rozwijać swoją gitarową pasję.

Przedstawiamy w praktyce transkrypcje gitarowe łatwych utworów. Dowiesz się z nich, jak je zagrać, a finalnie będziesz mógł to zrobić razem z naszym wykładowcą.

To dział lekcji wideo przedstawiających w praktyce transkrypcje gitarowe nieco trudniejszych utworów. Poznasz różne techniki gitarowe, tj. gra fingesrtyle, gra slide, czy kostkowanie hybrydowe.

Technika gry

Pod pojęciem fingerstyle najczęściej rozumie się po prostu technikę gry palcami. Na ile jest to niezgodne z prawdą? Dowiesz się poznając różne tajniki gry fingerstyle na przykładach konkretnych utworów.

Na przykładach konkretnych utworów poznasz ten niezwykle inspirujący obszar rzemiosła gitarowego. W zamieszczonych tutaj lekcjach wideo znajdziesz także zagadnienia dotyczące niecodziennych sposobów strojenia gitary.

Co ćwiczyć, jak ćwiczyć, ile ćwiczyć i po co? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie tutaj. Pamiętaj, że ćwiczenia są ważnym elementem rozwijania Twoich umiejętności.

Styl muzyczny

Chcesz grać bluesa? Z zamieszczonych tutaj lekcji dowiesz się m.in. jakie są formy bluesa, co to są kadencje w bluesie, jakie elementy gry charakteryzują bluesowych wykonawców, poznasz zagrywki bluesowe i wiele więcej.

Interesuje Cię jazz? Podpowiemy, od czego zacząć, jakie zagadnienia teoretyczne należy opanować i czemu mają służyć w praktyce. Poznasz podstawowe schematy harmoniczne. Nauczysz się także standardów jazzowych.

Poziom zaawansowania

Tutaj znajdziesz materiały dla początkujących gitarzystów. Poznasz podstawy wiedzy teoretycznej i nauczysz się grać akordy i proste melodie.

Umiesz już podstawy i chciałbyś poznać nowe techniki i sposoby gry? Chcesz rozwinąć swoją świadomość muzyczną poznając zasady teorii muzyki? Koniecznie zajrzyj do tego działu!