MENU
Artykuł sponsorowany

Jak rozpocząć przygodę z perkusją

Autor: Artykuł sponsorowany

2017-05-27

Wiele osób, choćby przez chwilę, marzyło o karierze muzycznej. Od lat już niezmiennie najpopularniejszym instrumentem do rozpoczęcia nauki pozostaje gitara. Część osób wybiera wariant klasyczny, lecz coraz większą grupą sięga po wersję elektryczną. Zazwyczaj to właśnie gitarzysta jest gwiazdą zespołu. Jednak nie wszyscy podzielają tę wizję i stawiają sobie znacznie ambitniejsze zadanie, wybierając instrumenty perkusyjne, które stanowią prawdziwe wyzwanie.

Dlaczego właśnie perkusja?


 

Dla osoby, która wcześniej nie miała do czynienia z grą na żadnym instrumencie perkusja będzie niezwykle trudnym wyborem. Perkusiści są zazwyczaj niezwykle ambitnymi ludźmi, którzy zawsze starają się dopiąć swego. Na instrumenty perkusyjne decydują się osoby, które doskonale czują muzykę i wiedzą, że to one stanowią podstawę każdej kapeli. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z jej znaczenia. Słuchając danego utworu, najwięcej uwagi przykłada się do tekstu i efektownych solówek gitarowych. Wystarczy jednak posłuchać kilku popularnych piosenek pozbawionych perkusji, które są łatwo dostępne w sieci. Ten prosty eksperyment najlepiej udowadnia, że to ona jest kluczowym elementem niemal każdej kapeli. Choć gitara, zwłaszcza elektryczna jest niezwykle efektowna, to instrumenty perkusyjne są znacznie bardziej wymagające. Nie każdy ma możliwość spróbowania swoich sił w grze na niej, lecz żeby uświadomić sobie jak bardzo jest to złożone zajęcie, wystarczy postarać się przez dłuższą chwilę wykonywać kilka czynności w różnym tempie. Nawet taki banalny test daje choćby namiastkę tego, co stoi przed prawdziwym profesjonalistą.
Pierwsze kroki
Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z grą powinny, zamiast perkusji wybrać inne drobne instrumenty perkusyjne, które doskonale sprawdzą się w nauce tej trudnej sztuki. Na wstępie należy przede wszystkim zaznaczyć, że zakup choćby podstawowego, pełnowymiarowego instrumentu jest znacznym wydatkiem. W sytuacji, gdy nie jesteśmy absolutnie pewni, czy jest to coś dla nas lepiej powstrzymać się z zakupem. Najlepszym wyborem będzie zapisanie się na kurs lub choćby do ogniska muzycznego, co pozwoli dobrze zapoznać się z instrumentem. Do nauki w domowych warunkach w zupełności wystarczą inne, drobne instrumenty perkusyjne, które pozwolą trenować technikę gry. Ciekawą alternatywą klasycznej perkusji jest jej elektroniczna wersja. Podstawowymi walorami tej odmiany są jej mobilność i ergonomiczność. Pełen zestaw instrumentów perkusyjnych wymaga znacznych przestrzeni i z pewnością nie zmieści się w niewielkim mieszkaniu. Należy wspomnieć o innej zalecie. Każdy, kto miał wśród znajomych początkującego, muzyka doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak uciążliwy potrafi być dla otoczenia. Bez treningów nikt nie nauczy się poprawnej gry, jednak elektroniczna perkusja sprawia, że nie muszą przez to cierpieć domownicy. Możliwość podłączenia słuchawek sprawia, że nawet w godzinach nocnych można poświęcić kilka chwil na naukę. Z pewnością nie zastąpi ona klasycznego instrumentu, ale będzie stanowiła jego doskonałe uzupełnienie. 

dodaj komentarz
Aby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
komentarze
polecane